Genel Kullanım Şartları

Bu yazıda Metin2 veya IsmetMetin2 ile ilgili oyun terimleri kullanılmaktadır. Kullanıcının bu oyun terimlerini bildiği varsayılır.

1) Tanım
 1. IsmetMetin2, Metin2 adlı oyunun resmi olmayan bir sunucusudur.
 2. Bu sebeple IsmetMetin2 sunucuları her an kapatılabilir.
 3. IsmetMetin2 oyununu oynayan ve hizmetlerini kullanan herkes IsmetMetin2'nin her an kapatılabileceği ve bu durumda oyun içerisinde elde etmiş oldukları tüm ilerlemenin yok olacağını bildiklerini ve anladıklarını kabul etmiş sayılırlar.
 4. IsmetMetin2'de resmi oyundan farklı olarak gerçek para kullanılmaz. Bu sebeple resmi oyunda kullanılan oyun karakterinin gelişmesine yardımcı nesneler veya faydalar, IsmetMetin2 oyununda elde edilebilen oyun paraları ile elde edilebilmektedir.
2) Hesaplar
 1. IsmetMetin2 oyununu oynamak için bir hesaba sahip olmak gerekmektedir.
 2. Kayıt olmak için kullanıcının uygun bir hesap adı ile parola belirlemesi ve e-posta adresi kullanması gerekir.
 3. Kayıt işlemi sitede gerçekleştikten sonra, hesap bilgileri e-posta adresine gönderilir.
 4. Kullanıcı bu hesap bilgilerinin yanında gönderilen onaylama bağlantısını kullanarak hesabını onaylamalıdır.
 5. Bu hesaplar IsmetMetin2 sitesinde, hizmetlerinde ve oyununda kullanılabilir.
 6. Hesaplar süreli veya süresiz olarak kapatılma cezası aldıklarında, hesabın veya hesaba bağlı oyun karakterlerinin almış olduğu faydaların iadesi yapılmaz veya bu faydaların süresi dondurulmaz.
 7. Hesapları kullanma yetkisi kullanıcıda olsa da, hesapla ilgili bilgiler IsmetMetin2 sunucularında barınmakta ve hesap üzerinden yapılan işlemler IsmetMetin2 sunucuları üzerinden yapılmaktadır. Kullanıcı hesap üzerinde hak iddia edemez.
3) Hesap Paylaşımı ve Satışı
 1. Hesapların paylaşımı yasaktır.
 2. Hesap paylaşımı tespit edilen hesaplar engellenmez ancak hesap paylaşımı sonucunda ortaya çıkan problemlerden dolayı oyun yöneticilerinden destek alamazlar.
 3. Hesapların satılması yasaktır.
 4. Hesapların takası durumunda hiçbir Oyun Yetkilisi sorumlu tutulamaz. Tarafların kendi aralarındaki meseledir. Sorumluluk taraflarındır.
4) Oyun İçi İletişim ve Oyuncularla Etkileşim
 1. Oyun içerisinde, oyuncular arası ilişkiler sonucu gerçek hayatta ortaya çıkabilecek hiçbir olaydan IsmetMetin2 sorumlu değildir.
 2. Oyun içerisinde hakaret veya küfür içerikli sözler kullanılması yasaktır. Bu durumda kullanıcı olayla ilgili ekran görüntüsü ve olayın yaklaşık tarihini destek sistemi üzerinden oyun yönetimine bildirebilir.
5) İstemciye Müdahale, Oyun Açıkları, Hile Kullanımı ve Harici Yazılımlar
 1. IsmetMetin2 istemcisine müdahele etmek ve oyun açıklarından fayda sağlamak yasaktır.
 2. Kullanıcı bir oyun açığı tespit ettiğinde bunu, destek sistemi üzerinden bildirilebilir.
 3. İstemcinin hile kullanımını sunucuya raporlayan araçlarını manipüle etmek yasaktır.
6) Nesne Market
 1. IsmetMetin2 oyununda bazı eşyalar, karakterin gelişimine yardımcı nesneler veya güçlendirmeler ve oyundaki karaktere fayda sağlayan kostümler veya evcil hayvanlar gibi nesneler, Nesne Market'ten temin edilmektedir.
 2. Bu eşyalar ve güçlendirmeler Nesne Market dışında zaman zaman oyun içerisindeki etkinliklerde elde edilebilmektedir.
 3. Nesne Market'te alışveriş, hesaba ait olan Ejderha Parası (kısaca EP), Ejderha Markası (kısaca EM) veya Kaplan Parası adında sanal değerler üzerinden yapılmaktadır.
 4. Bu sanal paralar oyun içerisinden elde edilmektedir.
Genel Kullanım Şartları, Yasaklar ve Yaptırımlar her an değişebilir, güncellenebilir veya yenileri eklenebilir.
IsmetMetin2 oyununa kaydolan, IsmetMetin2 oyununda hesabı bulunan veya IsmetMetin2 oyununu oynayan herkes tüm bu şartları okuduğunu ve anladığını kabul eder.